Сімейні спори

Майнові та немайнові відносини між подружжям, батьками і дітьми, опікунами та підопічними регулюються нормами сімейного законодавства України. Оскільки такі відносини виникають найчастіше між членами сім’ї, то розбіжності між ними прийнято називати сімейними спорами.

 

Фахівець готовий надати Вам професійну допомогу у вирішенні сімейних спорів і надати такі види послуг:

 

1. Розірвання шлюбу (розлучення). Чинне законодавство України передбачає судову процедуру розірвання шлюбу при наявності неповнолітніх дітей та ухилення одного з подружжя від розірвання шлюбу.

 

Адвокат наддасть Вам компетентні консультації з сімейного законодавства, допоможе в складанні позовної заяви, представить Ваші інтереси в суді.

 

2. Розділення спільного майна подружжя. Спільним сумісним майном подружжя вважається все майно, придбане подружжям у шлюбі, крім винятків, передбачених Сімейним кодексом України.

 

Під час розірвання шлюбу, поділ спільного майна, в більшості випадків, є основним предметом спору подружжя. Завдання нашого фахівця, при вирішенні спору про поділ спільного майна – захист майнових інтересів замовника в т.ч. визнання права власності на максимально можливу частину спільного майна подружжя або визнання майна особистою власністю замовника.

 

3. Стягнення аліментів (заборгованості по аліментах) здійснюється в судовому порядку при небажанні одного з подружжя (частіше чоловіка) виплачувати грошові кошти для утримання дитини або інших осіб, визначених чинним законодавством.

 

Адвокат допоможе в складанні позовної заяви про стягнення аліментів, а також застосує всі свої знання і навички з метою встановлення їх справедливого розміру. У той же час, злісне ухилення від сплати аліментів є кримінально караним діянням. В такому випадку, завданням Адвоката роз’ясненню клієнту можливості та  сприяння притягнення винуватця до кримінальної відповідальності.

 

4. Визначення місця проживання дитини. Часто, причиною розлучення стає негативний (аморальна або антисоціальна поведінка). В такому випадку, виникає необхідність визначити місце проживання дитини з «нормальним» батьком/матір’ю, що і є предметом судового розгляду таких категорій справ.

 

5. Позбавлення батьківських прав. Суди вдаються до таких рішень у випадках, коли батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, або чинять негативний вплив на дітей. Найчастіше Адвокат супроводжую такі процеси з ініціативи одного з батьків. Ініціатором можуть виступати і державні органи у справах дітей.

 

6. Встановлення факту проживання однією сім’єю (цивільний шлюб) – дуже важлива категорія справ, оскільки тягне за собою серйозні правові наслідки: право на визнання майна, нажитого під проживання однією сім’єю, спільним; право на стягнення аліментів; право на спадкування та ін.

 

У таких справах, важливе значення має правильність збору і надання суду доказів, що може здійснити тільки досвідчений адвокат.

 

7. Встановлення батьківства. У відповідності з сімейним законодавст-вом, визнати батьківство можна на підставі всіх доказів про походження дитини.

 

За такими категоріями спорів вкрай важливим є досвід ведення подібних справ, оскільки помилки в тактиці цивільного процесу, відсутність достатньої кількості судової практики та незнання прогалин в законодавстві можуть призвести до того, що факт залишиться недоведеним. Факт батьківства також може бути оскаржений.

 

8. Інші категорії сімейних справ:

 

– зміна імені, по батькові, прізвища;

– вирішення питань опіки та піклування;

– допомога в усиновленні;

– допомога в усиновленні іноземним громадянам.

 

По всіх категоріях сімейних справ Ви можете отримати якісну консультацію професійного адвоката.

Copiright© 2020 Адвокат Ощипок Володимир Степанович

Розробка сайтів We-Studio